Parameters (1.5.0) - en to kn translation catalogue (37 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Parameter
kn: ನಿಯತಾಂಕ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
kn: ನಿಮ್ಮ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು ಬದಲಿಸಲು ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು  ಎರಡೂ ಚೌಕಗಳಲ್ಲಿ ತುಂಬಿ.

en: Broken
kn: ತುಂಡಾದ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Unlock
kn: ಅನ್‌ಲಾಕ್ ಮಾಡು

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
