Password Policy (4.0.1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Password
oc: Senhal

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Roles
oc: Ròtles

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Role
oc: Ròtle

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Operation
oc: Operacion

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Pass
oc: Passa

en: Lowercase
oc: Minusculas
