Password Policy (4.0.3) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Uppercase
bo: ཆེ་བྲིས

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Pass
bo: ལེགས་འགྲུབ

en: Numeric
bo: ཨང་གྲངས

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས
