Password Policy (4.0.3) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Security
fa: امنیتی

en: Role
fa: نقش

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Operation
fa: عملکرد

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Pass
fa: عبور

en: Numeric
fa: عددی
