Password Policy (8.x-3.0-alpha4) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Roles
it: Ruoli

en: Security
it: Sicurezza

en: Role
it: Ruolo

en: Operation
it: Operazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Pass
it: Superato

en: Password must not contain the username.
it: La password non deve contenere il nome utente.

en: Fail - @message
it: Errore - @message
