Password Policy (8.x-3.0-alpha5) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Save
ast: Guardar

en: Summary
ast: Resume

en: Role
ast: Rol

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Operation
ast: Operación
