Password Policy (8.x-3.1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: ID
hu: Azonosító

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Security
hu: Biztonság

en: Role
hu: Szerepkör

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Operation
hu: Művelet

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Pass
hu: Átment

en: Constraint
hu: Megkötés

en: Policy
hu: Irányelv

en: Constraints
hu: Megszorítások

en: Plugin Id
hu: Bővítmény azonosító

en: Configure Required Context
hu: A szükséges szövegkörnyezet beállítása
