Password Policy (8.x-3.2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Summary
pt: Resumo

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Configuration
pt: Configuração

en: Security
pt: Segurança

en: Role
pt: Grupo

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Blacklist
pt: Lista negra

en: Operation
pt: Operação

en: Uppercase
pt: Maiúsculas

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Pass
pt: Passagem

en: Numeric
pt: Numérico

en: Lowercase
pt: Minúsculas

en: Plugin Id
pt: Id do Plugin

en: Configure Required Context
pt: Configurar contexto obrigatório

en: You need to reset your password.
pt: Precisa redefinir sua senha.

en: Your password will expire soon.
pt: Sua senha irá expirar em breve.

en: Password must contain at least 1 letter character. | Password must contain at least @count unique letter characters.
pt[0]: A palavra-passe deve conter pelo menos 1 letra.
pt[1]: A palavra-passe deve conter pelo menos @count caracteres de letras únicos.

en: Password must contain at least 1 special character. | Password must contain at least @count unique special characters.
pt[0]: A palavra-passe deve conter pelo menos um carácter especial.
pt[1]: A palavra-passe deve conter pelo menos @count caracteres especiais únicos.
