Past Log (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Logging
da: Logning

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Form ID
da: Formular ID

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Error
da: Fejl

en: Page
da: Side

en: Module
da: Modul

en: Severity
da: Grad

en: Warning
da: Advarsel

en: Desc
da: Faldende

en: Arguments
da: Parametre

en: Operation
da: Handling

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Notice
da: Notifikation

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Data key
da: Datanøgle

en: Emergency
da: Nødsituation

en: Alert
da: Advarsel

en: Critical
da: Kritisk

en: Machine name: @name
da: Maskinnavn: @name

en: Exposed
da: Eksponeret

en: Actor
da: Skuespiller

en: Asc
da: Stigende

en: View profile
da: Vis brugerprofil

en: Event time
da: Tidspunkt for begivenhed
