Past Log (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Logging
id: Pengelogan

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Form ID
id: ID formulir

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Page
id: Halaman

en: Module
id: Modul

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Operation
id: Operasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Notice
id: Peringatan

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis

en: Machine name: @name
id: Nama mesin: @name

en: Exposed
id: Terekspos

en: Asc
id: Urutan turun

en: View profile
id: Lihat profil
