Past Log (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Notice
hi: नोटिस

en: Info
hi: जानकारी

en: Apply
hi: लागू करें

en: Debug
hi: डिबग

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Emergency
hi: आपातकाल

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Critical
hi: विकट

en: UUID
hi: युयुआइङी
