Past Log (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Page
tr: Sayfa

en: Module
tr: Modül

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Desc
tr: Azalan

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Operation
tr: İşlem

en: Threshold
tr: Eşik

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Notice
tr: Dikkat

en: Info
tr: Bilgi

en: Apply
tr: Uygula

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Emergency
tr: Acil durum

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Critical
tr: Önemli

en: Machine name: @name
tr: Makine adı: @name

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: View profile
tr: Profili gör
