Past Log (8.x-1.0-beta3) - en to ca translation catalogue (41 entries)

en: Submit
ca: Envia

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Logging
ca: Registre

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Message
ca: Missatge

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Unknown
ca: Desconegut

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Page
ca: Pàgina

en: Module
ca: Mòdul

en: Severity
ca: Severitat

en: Warning
ca: Avís

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operation
ca: Operació

en: Threshold
ca: Llindar

en: Sort by
ca: Ordena per

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Notice
ca: Notificació

en: Apply
ca: Aplica

en: Debug
ca: Depuració

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Emergency
ca: Urgència

en: Alert
ca: Alerta

en: Critical
ca: Crític

en: Machine name: @name
ca: Nom de màquina: @name

en: Exposed
ca: Exposat

en: Master
ca: Mestre

en: View profile
ca: Veure el perfil
