Path File (8.x-1.0) - en to si translation catalogue (5 entries)

en: Status
si: තත්වය

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: File
si: ගොනුව

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Name
si: නම
