Path File (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: published
fa: منتشرشده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: not published
fa: منتشر نشده

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: User permissions
fa: مجوزهای کاربر

en: Save and publish
fa: ذخیره و انتشار

en: Save and keep published
fa: ذخیره و منتشر شده بماند

en: Save and unpublish
fa: ذخیره و عدم انتشلر

en: Save and keep unpublished
fa: ذخیره و منتشر نشده بماند
