Path File (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: published
hi: प्रकाशित

en: Changed
hi: बदल गया

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
