Path File (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: published
ja: 掲載

en: Changed
ja: 変更済

en: not published
ja: 非掲載

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: User permissions
ja: ユーザーの権限

en: Save and publish
ja: 保存して掲載

en: Save and keep published
ja: 保存して掲載のまま

en: Save and unpublish
ja: 保存して非掲載

en: Save as unpublished
ja: 非掲載で保存

en: Save and keep unpublished
ja: 非掲載のまま保存

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
