Path File (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Created
ca: Creat

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: published
ca: publicat

en: Changed
ca: Canviat

en: not published
ca: no publicat

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: User permissions
ca: Permisos d'usuari

en: Save and publish
ca: Desa i publica

en: Save and keep published
ca: Desa i mantingues publicat

en: Save and unpublish
ca: Desa i retira

en: Save as unpublished
ca: Desa com a no publicat

en: Save and keep unpublished
ca: Desa i mantingues retirat
