Path File (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Created
fr: Créé

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: published
fr: publié

en: Changed
fr: Modifié

en: not published
fr: non publié

en: File Name
fr: Nom du fichier

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: User permissions
fr: Droits de l'utilisateur

en: Save and publish
fr: Enregistrer et publier

en: Save and keep published
fr: Enregistrer et maintenir publié

en: Save and unpublish
fr: Enregistrer et dépublier

en: Save as unpublished
fr: Enregistrer comme non publié

en: Save and keep unpublished
fr: Enregistrer et maintenir non publié

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
