Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Pattern
hu: Minta

en: Extend
hu: Bővítés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Target
hu: Cél

en: Administrative label
hu: Adminisztratív címke

en: Target Entity Type
hu: Cél entitástípus

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus
