Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Status
fr: État

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Pattern
fr: Motif

en: Extend
fr: Extension

en: Machine name
fr: Nom système

en: Target
fr: Cible

en: Administrative label
fr: Libellé administratif

en: Target Entity Type
fr: Type d'entité cible

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible
