Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Pattern
fa: الگو

en: Extend
fa: توسعه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Target
fa: مقصد

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
