Pathauto (8.x-1.11) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Forum
hi: फोरम

en: Pattern
hi: नमूना

en: Languages
hi: भाषायें

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Relationship
hi: संबंध

en: About
hi: के बारे में

en: Comma
hi: अल्पविराम

en: Uses
hi: उपयोग

en: Ampersand
hi: ऐंपरसेंड

en: Broken/Missing
hi: टूटा/अनुपस्थित
