Pathauto (8.x-1.7) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Remove
th: เอาออก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: ID
th: ไอดี

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Comma
th: จุลภาค

en: Uses
th: ใช้

en: Alias: @alias
th: นามแฝง: @alias

en: No alias
th: ไม่มีนามแฝง
