Pattern Library (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Field name
it: Nome del campo

en: Property
it: Proprietà

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: - Select -
it: - Scegliere -
