Pattern Library (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Default
uk: Базово

en: Field name
uk: Назва поля

en: Property
uk: Властивість

en: Property name
uk: Назва властивості

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Field: @label
uk: Поле: @label

en: - Default -
uk: - Усталено -
