Pattern Library (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Default
de: Standard

en: Field name
de: Feldname

en: Property
de: Eigenschaft

en: Property name
de: Eigenschaftsname

en: Enabled fields
de: aktivierte Felder

en: Field settings
de: Feldeinstellungen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Field: @label
de: Feld: @label

en: Property settings
de: Eigenschaftseinstellungen

en: - Default -
de: - Standard -

en: Primary Colors
de: Primäre Farben

en: Bundle: @bundle_name
de: Subtyp: @bundle_name
