Patternkit (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Path
da: Sti

en: description
da: beskrivelse

en: Pattern
da: Mønster

en: Template
da: Skabelon

en: Changed
da: Ændret

en: Assets
da: Egenskaber

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Patterns
da: Mønstre

en: Library
da: Bibliotek

en: Reusable
da: Genanvendelig

en: The block could not be saved.
da: Blokken kunne ikke gemmes.

en: @type %info has been created.
da: @type %info oprettet.

en: @type %info has been updated.
da: @type %info opdateret.

en: @type: added %info.
da: @type: tilføjede %info.

en: @type: updated %info.
da: @type: opdaterede %info.

en: The custom block ID.
da: ID for brugerdefineret blok.

en: The custom block UUID.
da: UUID for brugerdefineret blok.

en: The revision ID.
da: Versions-ID.

en: The custom block language code.
da: Sprogkoden for den brugerdefinerede blok.

en: The time that the custom block was last edited.
da: Tidspunktet hvor den brugerdefinerede blok sidst blev redigeret.

en: Custom block ID
da: Brugerdefineret blok ID

en: The log entry explaining the changes in this revision.
da: Logbeskeden som beskriver ændringerne i denne version.

en: A brief description of your block.
da: En kort beskrivelse af din blok.

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
da: En boolsk værdi som angiver om blokken kan genbruges.
