Patternkit (9.1.0-beta8) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Presentation style
ru: Тип представления

en: Enabled
ru: Включено

en: Version
ru: Версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: Field
ru: Поле

en: Path
ru: Путь

en: Media
ru: Мультимедиа

en: here
ru: здесь

en: description
ru: описание

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Template
ru: Шаблон

en: Browse
ru: Обзор

en: Token
ru: Токен

en: Schema
ru: Схема

en: Changed
ru: Изменение

en: Block description
ru: Описание блока

en: Blocks
ru: Блоки

en: Data
ru: Данные

en: Patterns
ru: Шаблоны

en: Library
ru: Библиотека

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Edit @title
ru: Редактировать @title

en: WYSIWYG editor
ru: Редактор WYSIWYG

en: Reusable
ru: Переиспользуемый

en: Select image
ru: Выберите изображение

en: Presentation settings
ru: Настройки презентации

en: Hash
ru: Хэш

en: The block could not be saved.
ru: Невозможно сохранить блок.

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Source entity type
ru: Тип исходной сущности

en: Source entity ID
ru: ID исходной сущности

en: @type %info has been created.
ru: @type %info был создан.

en: @type %info has been updated.
ru: @type %info был обновлён.

en: @type: added %info.
ru: @type: добавлен %info.

en: @type: updated %info.
ru: @type: обновлён %info.

en: The custom block ID.
ru: ID пользовательского блока.

en: The custom block UUID.
ru: UUID пользовательского блока.

en: The revision ID.
ru: ID редакции.

en: The custom block language code.
ru: Код языка пользовательского блока.

en: The time that the custom block was last edited.
ru: Время, когда пользовательский блок был последний раз отредактирован.

en: Custom block ID
ru: ID пользовательского блока

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ru: Запись в журнале, объясняющая изменения в этой редакции.

en: A brief description of your block.
ru: Краткое описание вашего блока.

en: Text with text format
ru: Форматируемый текст

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
ru: Логическое значение, показывающее можно ли переиспользовать блок.

en: Serialized block
ru: Сериализованный блок
