Patternkit (9.1.0-beta9) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Path
ar: المسار

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: here
ar: هنا

en: Pattern
ar: النموذج

en: Template
ar: القالب

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Data
ar: المعطيات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: The custom block ID.
ar: معرف الصندوق المخصص.

en: The custom block UUID.
ar: للصندوق المخصص معرف الفريد للمستخدم.

en: Custom block ID
ar: معرف الصندوق المخصص

en: Text with text format
ar: النص مع تنسيق النص

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ar: %type: @message في  %function (السطر %line من %file).

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
ar: معامل منطقي يوضح ما إذا كان الصندوق قابل لإعادة الاستخدام.
