Patternkit (9.1.0) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Default
cs: Výchozí

en: Path
cs: Cesta

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: here
cs: zde

en: description
cs: popisek

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Browse
cs: Procházet

en: Schema
cs: Schéma

en: Changed
cs: Změněno

en: Apply
cs: Použít

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Blocks
cs: Bloky

en: Offset
cs: Posun

en: Content language
cs: Jazyk pro obsah

en: Patterns
cs: Vzory

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Are you sure you want to remove this item?
cs: Opravdu chcete odstranit tuto položku?

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Library
cs: Knihovna

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Asc
cs: Vzestupně

en: The block could not be saved.
cs: Blok nelze uložit.

en: @type %info has been created.
cs: @type %info byl vytvořen.

en: @type %info has been updated.
cs: @type %info byl aktualizován.

en: @type: added %info.
cs: @type: přidáno %info.

en: @type: updated %info.
cs: @type: aktulizováno %info.

en: The custom block ID.
cs: ID vlastního bloku.

en: The custom block UUID.
cs: UUID vlastního bloku.

en: The revision ID.
cs: ID revize.

en: The custom block language code.
cs: Kód jazyka uživatelského bloku.

en: The time that the custom block was last edited.
cs: Čas kdy byl uživatelský blok naposledy upraven.

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: Text with text format
cs: Text s formátem textu

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
cs: %type: @message v %function (řádek %line souboru %file).
