Patternkit (9.1.0) - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Presentation style
eu: Aurkezpen estiloa

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Version
eu: Bertsioa

en: File
eu: Fitxategi

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Category
eu: Kategoria

en: Name
eu: Izena

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Path
eu: Bide-izena

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Desc
eu: Beheraka

en: here
eu: hemen

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Apply
eu: Ezarri

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Data
eu: Datu

en: Content language
eu: Edukiaren hizkuntza

en: Patterns
eu: Ereduak

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Asc
eu: Goraka
