Patternkit (9.1.0) - en to nl translation catalogue (64 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Presentation style
nl: Presentatie stijl

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Version
nl: Versie

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Default
nl: Standaard

en: Path
nl: Pad

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Desc
nl: Aflopend

en: here
nl: hier

en: description
nl: beschrijving

en: Pattern
nl: Patroon

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Browse
nl: Bladeren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Assets
nl: Bedrijfsmiddelen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Blocks
nl: Blokken

en: Data
nl: Gegevens

en: Content language
nl: Taal van de inhoud

en: Patterns
nl: Patronen

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Are you sure you want to remove this item?
nl: Weet u zeker dat u dit item wilt verwijderen?

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Edit @title
nl: Wijzig @title

en: 1 error | @count errors
nl[0]: Eén fout
nl[1]: @count fouten

en: Reusable
nl: Herbruikbaar

en: Select image
nl: Afbeelding selecteren

en: Presentation settings
nl: Presentatie-instellingen

en: Asc
nl: Oplopend

en: The block could not be saved.
nl: Het blok kon niet worden opgeslagen.

en: Media type
nl: Mediatype

en: Source entity type
nl: Bronentiteitstype

en: Source entity ID
nl: Bronentiteits-ID

en: @type %info has been created.
nl: @type %info is aangemaakt.

en: @type %info has been updated.
nl: @type %info is bijgewerkt.

en: @type: added %info.
nl: @type: %info toegevoegd.

en: @type: updated %info.
nl: @type: %info bijgewerkt.

en: The custom block ID.
nl: De aangepaste blok-ID.

en: The custom block UUID.
nl: De aangepaste blok-UUID.

en: The revision ID.
nl: Revisie-ID.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van @operation met argumenten: @args

en: The custom block language code.
nl: De taalcode van het aangepaste blok.

en: The time that the custom block was last edited.
nl: Het tijdstip waarop het aangepaste blok voor het laatst is aangepast.

en: Custom block ID
nl: Aangepast blok-ID

en: The log entry explaining the changes in this revision.
nl: Het log-item waar de wijzigingen in deze revisie worden uitgelegd.

en: A brief description of your block.
nl: Een korte beschrijving van het blok.

en: Text with text format
nl: Tekst met tekstopmaak

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
nl: %type: @message in %function (regel %line van %file).

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
nl: Een boolean die aangeeft of een blok herbruikbaar is.

en: Serialized block
nl: Serialized blok
