Patternkit (9.1.1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Version
fa: نسخه

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Category
fa: دسته

en: Name
fa: نام

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Path
fa: مسیر

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ,
fa: ،

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Block description
fa: توضیحات قالبک

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Data
fa: داده

en: Content language
fa: زبان محتوا

en: Patterns
fa: الگوها

en: Properties
fa: مشخصات

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Asc
fa: صعودی

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: Text with text format
fa: متن با قالب‌بندی متن

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).
