Patternkit (9.1.1) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Version
th: รุ่น

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Blocks
th: บล็อค

en: Data
th: ข้อมูล

en: Content language
th: ภาษาเนื้อหา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: The custom block ID.
th: บล็อกที่กำหนด ID เอง

en: The custom block UUID.
th: บล็อกที่กำหนด UUIDเอง

en: The revision ID.
th: แก้ไข ID

en: The custom block language code.
th: รหัสภาษาบล็อกที่กำหนดเอง

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: Custom block ID
th: บล็อกที่กำหนด ID เอง

en: The log entry explaining the changes in this revision.
th: การบันทึกการอธิบายการเปลี่ยนแปลงในการแก้ไข

en: A brief description of your block.
th: คำอธิบายโดยย่อของบล็อกของคุณ
