Patternkit (9.1.1) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: Version
ur: ورژن

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Default
ur: طے شدہ

en: Path
ur: پاتھ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Blocks
ur: بلاکس

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی

en: Dependencies
ur: احتیاجات

en: Text with text format
ur: متن کی آرائش کے ساتھ متن
