Payment (8.x-2.0-rc2) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Payer
ro: Plătitor

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Update status
ro: Starea actualizare

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Amount
ro: Suma

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Payment
ro: Plată

en: Payments
ro: Plăți

en: Configuration
ro: Configurație

en: Basic
ro: Simplu

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Total amount
ro: Valoare totală

en: Refund
ro: Rambursare

en: Complete
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Currency code
ro: Cod monedă

en: Payment methods
ro: Metode de plată

en: Capture
ro: Captură

en: Bundle
ro: Pachet

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Date and time
ro: Data și timp

en: Payment type
ro: Tip de plată

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Capture payment
ro: Capturați plata

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: Payment method type
ro: Tip metodă de plată

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Refund payment
ro: Plată rambursată
