Payment (8.x-2.0-rc5) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Payer
mr: पैसे देणारा

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Currency
mr: चलन

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Delete configuration
mr: संरचना मिटावा

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Owner
mr: मालक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Bundle
mr: बंडल
