Payment (8.x-2.0) - en to da translation catalogue (70 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Payer
da: Betaler

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Overview
da: Overblik

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Delete configuration
da: Slet konfiguration

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Configure
da: Konfigurér

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Update status
da: Opdateringsstatus

en: Message text
da: Besked tekst

en: Field name
da: Feltnavn

en: Amount
da: Beløb

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Payment
da: Betaling

en: Payments
da: Betalinger

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: %label has been deleted.
da: %label er blevet slettet.

en: Current status
da: Aktuel status

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Payment method
da: Betalingsmetode

en: Changed
da: Ændret

en: Total amount
da: Samlet beløb

en: Refund
da: Refusion

en: Complete
da: Komplet

en: Apply
da: Udfør

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Currency code
da: Valutakode

en: Payment methods
da: Betalingsmetoder

en: Capture
da: Hævning

en: Line items
da: Varelinjer

en: Owner ID
da: Ejer ID

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Edit configuration
da: Redigér indstillinger

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Line item
da: Varelinje

en: Capture payments
da: Capture betalinger

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Asc
da: Stigende

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: No payment required
da: Ingen betaling påkrævet

en: Edit %label
da: Redigér %label
