Payment (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Payer
hi: अदाकर्ता

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Update status
hi: नवीनतम स्थिति

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Basic
hi: सामान्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Bundle
hi: पोटली

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Date and time
hi: तिथि व समय

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Edit %label
hi: %label संपादित करें।
