Payment (8.x-2.1) - en to cs translation catalogue (64 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Currency
cs: Měna

en: Quantity
cs: Množství

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Overview
cs: Přehled

en: Date
cs: Datum

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Total
cs: Celkem

en: Unknown
cs: Neznámý

en: User
cs: Uživatel

en: Configure
cs: Nastavení

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Update status
cs: Status aktualizace

en: Message text
cs: Text zprávy

en: Field name
cs: Název pole

en: Amount
cs: Částka

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Payment
cs: Platba

en: Payments
cs: Platby

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Basic
cs: Základní

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Payment method
cs: Způsob platby

en: Changed
cs: Změněno

en: Refund
cs: Refundace

en: Complete
cs: Dokončit

en: Apply
cs: Použít

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Destination URL
cs: Cílová URL

en: Currency code
cs: Kód měny

en: Payment methods
cs: Způsoby platby

en: Capture
cs: Zachytit

en: Line items
cs: Řádkové položky

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: Edit %label
cs: Upravit %label

en: Plugin ID
cs: ID pluginu
