Payment (8.x-2.1) - en to tr translation catalogue (68 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Payer
tr: Ödeyen

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Currency
tr: Para birimi

en: Quantity
tr: Miktar

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Update status
tr: Güncellik kontrol

en: Message text
tr: İleti metni

en: Field name
tr: Alan adı

en: Amount
tr: Miktar

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payments
tr: Ödemeler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Basic
tr: Temel

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Pay
tr: Öde

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: %label has been deleted.
tr: %label silindi.

en: Current status
tr: Mevcut durum

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Payment method
tr: Ödeme yöntemi

en: Changed
tr: Değişti

en: Complete
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Currency code
tr: Döviz kodu

en: Payment methods
tr: Ödeme yöntemleri

en: Line items
tr: Ürün kalemleri

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Parent ID
tr: Üst ID

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Manage form display
tr: Form görünümünü yönet

en: Edit %label
tr: %label etiketini düzenle

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği
