Payment (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Currency
it: Valuta

en: Quantity
it: Quantità

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Overview
it: Panoramica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: Field name
it: Nome del campo

en: Amount
it: Importo

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Payment
it: Pagamento

en: Payments
it: Pagamenti

en: Configuration
it: Configurazione

en: Basic
it: Di base

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Changed
it: Modificato

en: Total amount
it: Importo totale

en: Refund
it: Rimborso

en: Complete
it: Completo

en: Apply
it: Applica

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Destination URL
it: URL di destinazione

en: Currency code
it: Codice valuta

en: Payment methods
it: Metodi di pagamento

en: Line items
it: Righe

en: Owner ID
it: ID proprietario

en: Parent ID
it: ID Genitore

en: Edit configuration
it: Modifica configurazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Date and time
it: Data e ora

en: Line item
it: Riga d'ordine

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Master
it: Principale

en: Manage form display
it: Gestione visualizzazione form

en: Edit %label
it: Modifica %label

en: Plugin ID
it: ID del plugin
