Payment (8.x-2.2) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Currency
oc: Devisa

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Update status
oc: Estat de las mesas a jorn

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Amount
oc: Montant

en: Owner
oc: Proprietari

en: Payment
oc: Pagament

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
