Permissions by field (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Public
id: Publik

en: Priority
id: Prioritas

en: Custom
id: Tersuai

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: Link label to the referenced entity
id: Tautkan label pada entitas yang menjadi acuan

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder

en: Autocomplete matching: @match_operator
id: Pencocokan otomatis: @match_operator

en: Target UUID
id: UUID Tujuan

en: Entity reference selection plugin settings
id: Pengaturan plugin pilihan rujukan bidang

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
