Permissions by field (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Public
tr: Açık

en: Priority
tr: Öncelik

en: Custom
tr: Özel

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: About
tr: Hakkında

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok

en: Autocomplete matching: @match_operator
tr: @match_operator ile eşleşen otomatik tamamlama.

en: Target UUID
tr: Hedef UIID

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size
