Permissions by field (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Value
it: Valore

en: Public
it: Pubblico

en: Priority
it: Priorità

en: Custom
it: Personalizzato

en: Default value
it: Valore predefinito

en: About
it: Informazioni

en: Link label to the referenced entity
it: Etichetta del collegamento all'entità messa in relazione

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder

en: No placeholder
it: Nessun segnaposto

en: Autocomplete matching: @match_operator
it: Corrispondenza autocompletamento: @match_operator

en: Target UUID
it: UUID Target

en: Entity reference selection plugin settings
it: Impostazioni per il plugin di selezione di Entity reference

en: Textfield size: @size
it: Dimensione campo di testo: @size
