Permissions by field (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Public
pt: Público(a)

en: Priority
pt: Prioridade

en: Custom
pt: Personalizado

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Synchronization
pt: Sincronização

en: About
pt: Sobre

en: Link label to the referenced entity
pt: Linkar rótulo para a entidade referenciada

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item para referenciar

en: Reference method
pt: Método de referência

en: No placeholder
pt: Sem placeholder

en: Autocomplete matching: @match_operator
pt: Autocompletar correspondente: @match_operator

en: Target UUID
pt: Destino UUID

en: Entity reference selection plugin settings
pt: Configurações do plugin de seleção de referência de entidade

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size
