Permissions by field (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Public
cs: Veřejná

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Priority
cs: Priorita

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: About
cs: Popis

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: Target UUID
cs: Cílové UUID

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
