Permissions by field (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Public
pt: Público

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Priority
pt: Prioridade

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: About
pt: Sobre

en: Link label to the referenced entity
pt: Ligação de etiqueta para entidade referenciada

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item a referenciar

en: Reference method
pt: Método de referência

en: No placeholder
pt: Nenhum espaço reservado

en: Autocomplete matching: @match_operator
pt: Correspondência do preenchimento automático: @match_operator

en: Target UUID
pt: UUID de destino

en: Entity reference selection plugin settings
pt: Definições do plugin de seleção da referência da entidade

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pt: Número máximo de sugestões autocompletadas.
